Till innehåll på sidan

Vi finns till för dig!

Fältarna är på besök i skolan varje vecka

Fältassistenterna i Farsta jobbar förebyggande och uppsökande med ungdomar. Vi finns till för dig som är mellan 12–20 år och du kan vända dig till oss med alla möjliga funderingar. Du kanske bara vill snacka lite med en vuxen, kanske är det problem i familjen eller skolan, eller har du kanske en idé om ett projekt som du vill genomföra? Du kan också vara orolig för en kompis eller kanske behöver du bara veta att vi finns OM du skulle behöva oss någon gång? Vi vet en del om samhället, till exempel hur man söker jobb eller var man kan få hjälp och vi länkar dig vidare om du vill. Tveka aldrig att höra av dig!

Telefonnummer

 08 – 508 19 019

Mailadresser

zara.gatu@stockholm.se
martin.eidensten@stockholm.se
frida.aspero@stockholm.se

Hit kan du mejla om du har några frågor eller funderingar. Vi kan tyvärr inte alltid svara direkt, men vi återkommer så snart vi kan! Om vi har semester eller är borta under en längre period så kommer vi annonsera om det på vår Facebooksida, så att du vet!

Träffa oss på Facebook: www.facebook.com/faltassistenterna.farsta

Dela: